13 lutego uczniowie klasy 3d oddziałów gimnazjalnych, którzy już nie raz dali się poznać jako świetni aktorzy, mieli okazję uczestniczyć w próbie generalnej spektaklu przygotowanego przez Teatr Polski i obserwować podczas pracy profesjonalnych aktorów. Uczniowie spotkali się z reżyserem przedstawienia, wysłuchali krótkiego wykładu na temat tego, jak pracuje się nad spektaklem, jak wyglądają próby generalne, dowiedzieli się, czym zajmuje się inspicjent czy sufler. Obejrzeli też fragment przedstawienia ,,Francuska niespodzianka”, który swoją premierę będzie miał 14 lutego.
Żałujemy tylko, że nie mogliśmy uczestniczyć w całej próbie generalnej. Choć niektórym marzyło się też pewnie wejść na scenę i zaimprowizować coś z aktorami.

Marlena Borowska