28 lutego naszą szkołę odwiedził niecodzienny gość: aktor teatralny i telewizyjny, poeta, Mistrz Mowy Polskiej – pan Dariusz Bereski. Artysta spotkał się z uczniami klas szóstych i siódmych oraz uczniami oddziałów gimnazjalnych, by opowiedzieć o teatrze i ludziach teatru. Po tej teatralnej lekcji żaden z uczniów nie będzie już miał problemów, by wyjaśnić, co znaczą takie słowa jak: foyer, sufler czy inspicjent. Choć spotkanie miało charakter wykładu, uczniowie zgodnie podkreślali, że aktora słuchało się z prawdziwą przyjemnością. I mimo że tematem spotkania był teatr, to wykład pana Bereskiego pozwolił uświadomić też, jak ważny jest język jako narzędzie komunikacji: nie tylko to, co mówimy, ale też jak mówimy.

Marlena Borowska

Zdjęcia: Juliusz Lichwa