3 maja - apel

2017-05-03

Apel z okazji Święta Narodowego Trzeciego Maja oraz Dnia Flagi Rzeczpospolitej jest wpisany w coroczny kalendarz uroczystości naszej szkoły.

Aby przybliżyć wszystkim ważną rolę i znaczenie słów ojczyzna i patriotyzm, 26 kwietnia uczniowie zaprezentowali najważniejsze wydarzenia związane z tymi świętami narodowymi.

W części artystycznej o patriotycznej wymowie wystąpiły uczennice z klasy Vb. Uroczystość ubarwiła pieść patriotyczna „Witaj, majowa jutrzenko” przygotowana przez szkolny chór.

Podczas akademii mieliśmy również okazję obejrzeć krótki film o najważniejszych wydarzeniach związanych z Konstytucją 3 maja. Film przygotował Dominik Szarecki z kl. IVb.

Wszystkim obecnym na apelu przypomniano wydarzenia związane z naszą ojczyzną

i uświadomiono, że warto pielęgnować patriotyzm w nas samych każdego dnia.

Tytuł artykułu: 3 maja - apel

Data dodania: 2017-05-03