Mistrz pięknego czytania

2017-05-18

W piątkowy poranek 5.05. zebrani w bibliotece szkolnej uczniowie klas czwartych postanowili po raz kolejny udowodnić, że piękna i trudna sztuka głośnego czytania nie ginie. Jak co roku nasze "czwartaki" stanęły w szranki o tytuł "Mistrza pięknego czytania".

Do konkursu zgłosiło się siedmioro uczniów: dwie dziewczynki oraz pięciu chłopców. Wszyscy zebrani zaprezentowali fragment wybranego przez siebie tekstu literackiego. Jury brało pod uwagę wybór utworu, dykcję, a przede wszystkim głosową interpretację prezentowanego dzieła.

Mimo bardzo wysokiego poziomu wszystkich uczestników, mistrz mógł być tylko jeden. W tym roku został nim uczeń klasy IVb - Arkadiusz Bojęś, który ujął wszystkich niezwykłą świadomością wyboru fragmentu oraz godną podziwu pracą głosem.

Gratulujemy!