Jak dobrze wejść w czas zimowego wypoczynku? Może tak wyjść do teatru? Z takiego założenia wyszli uczniowie oddziałów gimnazjalnych, którzy 12 stycznia wybrali się pod opieką pani Marleny Borowskiej do Wrocławskiego Teatru Komedia na spektakl ,,Nic nie gra”.
Komedia jest historią amatorskiej trupy, która próbuje zrealizować premierę przedwojennego dreszczowca. Im bardziej próbuje, tym bardziej to nie wychodzi, co jest zresztą źródłem wielu komicznych nieporozumień i sytuacji. Kłopoty techniczne, kłopoty z zapamiętaniem roli, walka o rolę, scenografia, która się sypie, coraz bardziej komplikują wysiłki samych aktorów. Im bardziej zaś wykonawcy starają się ominąć problemy, tym bardziej robi się zabawnie. I nieprzewidywalnie. Nie bez powodu sztukę określa się połączeniem kryminału Agaty Christie z kabaretem Monty Pythona. To gwarancja nietuzinkowej rozrywki na najwyższym poziomie.
Nie było osoby, która wyszłaby ze spektaklu niezadowolona i z posępną miną. I uczniowie, i towarzyszące im panie: Marlena Borowska, Stanisława Dudek i Małgorzata Wrzeszcz, w samych ciepłych słowach wypowiadali się o spektaklu. W drodze powrotnej wszyscy żyli i emocjonowali się perypetiami amatorskiej grupy aktorskiej. A o tym, że było świetnie, niech świadczy fakt, że już planujemy kolejne wieczorne wyjście do teatru.

Marlena Borowska

Kadry ze spektaklu pochodzą ze strony Wrocławskiego Teatru Komedia:
http://www.teatrkomedia.com/przedstawienia/nic-nie-gra