ARTETERAPIA – działanie poprzez sztukę

Strona główna/Szkoła/Programy i projekty/ARTETERAPIA – działanie poprzez sztukę
ARTETERAPIA – działanie poprzez sztukę2021-11-20T18:33:01+01:00

Terapia za pomocą sztuk plastycznych wyrabia w procesie uczenia się coraz bardziej pozytywny stosunek do świata, ludzi i samego siebie poprzez intensyfikację przeżyć, odsłanianie nieznanych obszarów rzeczywistości oraz dużą motywację do ekspresji i działań.

Arteterapii odbywa się w formie systematycznych zajęć, dostosowanych do możliwości motoryczno-percepcyjnych uczniów, opartych na atrakcyjnych technikach arteterapeutycznych.

Wykorzystywane elementy Arteterapii obejmują następujące obszary działań: terapia poprzez sztuki plastyczne: malowaniem pędzlem, kredkami, pisakami, palcami, rzeźbieniem, grafiką, lepieniem z masy solnej, gliny, wydzieraniem, wycinaniem, metoda dziesięcioma palcami itd.

Zajęcia z arteterapii w naszej szkole prowadzi pani Sylwia Mirek-Matuszak.