We wtorek (24.10.) klasa V B udała się na wycieczkę do Humanitarium na warsztaty i wystawę „Odnawialne Źródła Energii”. Pokonaliśmy trzyetapową ścieżkę edukacyjną, składającą się z interaktywnych eksponatów i multimediów. Empirycznie przekonaliśmy się, jak w prosty sposób można przetworzyć różne rodzaje energii, pochodzącej ze źródeł naturalnych, w tę elektryczną, płynącą bezpośrednio do naszego gospodarstwa domowego. Oświetliliśmy energią słoneczną stolicę Dolnego Śląska, wysłaliśmy rakietę kosmiczną napędzaną wodorem w misję specjalną, wyprodukowaliśmy energię elektryczną siłą własnych mięśni, ścigając się na „rowerze” i użyliśmy energii sprężonego powietrza … do układania fryzury.
Wystawa OZE to doskonała zabawa, która jednocześnie skłania do refleksji nad kierunkiem rozwoju przemysłu energetycznego i dbałości o środowisko naturalne. Braliśmy udział również w warsztatach „Pachnące Laboratorium”, gdzie dowiedzieliśmy się, w jaki sposób powstają perfumy. Zastanawialiśmy się, czym są olejki eteryczne, jakie mają właściwości i skąd pozyskuje się te naturalne. Po zajęciach dostaliśmy próbkę własnoręcznie przygotowanych perfum, które zabraliśmy do domu.

Agata Podgórska