Zapraszamy do odwiedzania naszego bloga: http://ksiazkozercy9.blogspot.com/

Statystyki dotyczące czytelnictwa wśród młodzieży są zatrważające! Młodzi ludzie nie czytają książek w ogóle lub robią to okazjonalnie – tyle wiemy z badań opinii. Jak się do tego mają uczniowie, których mija się na szkolnym korytarzu, a którzy pochłonięci są lekturą? Uczniowie, których przyłapuje się podczas lekcji z książką czytaną kątem oka pod ławką? Wyjątki potwierdzające regułę?

Postanowiliśmy zadać kłam temu twierdzeniu i udowodnić, że młodzi TEŻ CZYTAJĄ, a czasem nawet zachłannie pożerają książki – stąd pomysł na nazwę projektu. W tym celu stworzyliśmy bloga, na którym prezentować będziemy książki warte uwagi. Będziemy podpowiadać, na jakie nowości czytelnicze zwracać uwagi, jakie książki z kolei omijać szerokim łukiem ? Chcemy stworzyć listę książek, które mają szansę przypaść do gustu nastolatkom, bo… nam już przypadły. Obiecujemy zagłębiać się w lekturze (nie, nie szkolnej), by innym ułatwić zadanie poszukiwania wartościowej książki.

Jednocześnie zapraszamy innych do wymiany doświadczeń. Podpowiedzcie, jakie książki zrecenzować, a może nawet napiszcie sami recenzję. Wasza aktywność z pewnością będzie oceniona.

Nad projektem czuwa pani Marlena Borowska. Pytania/ wątpliwości możecie więc zgłaszać bezpośrednio do niej lub na kontakt e-mail: ksiazkozercy9@gmail.com