Ale OPĆAH!

Tak, wiem. Trzeba chwilę się zastanowić nad słowem OPĆAH. Z nami też tak było. Z nami, czyli ze mną i Zuzą Gandecką z III c (oddział gimnazjalny). Wielkie drzwi w starym budynku w centrum Wrocławia, widownia, scena, kurtyna i napis: OPĆAH 2018.

8 lutego w MDK przy ulicy Kołłątaja odbył się XIII Festiwal Piosenki i Małych Form Teatralnych OBCIACH 2018. Uff, już mamy poprawny zapis.

Zuza przedstawiała monolog. W tekście „Zuzka, trzymaj się!” opowiedziała o swoim dniu.
A że ma ona niezwykłe poczucie humoru – ironiczne, sarkastyczne, dystans do świata i siebie, umiejętność obserwowania rzeczywistości, to wyszedł naprawdę zabawny stand up. Doceniła to publiczność, która co chwilę wybuchała śmiechem. Doceniło to jury. Zuza zdobyła nagrodę w kategorii soliści. Jestem z niej dumna.

I jeszcze refleksja pokonkursowa. Uczestnicy festiwalu podchodzili do Zuzy i gratulowali występu. Byli pewni jej wygranej. Szczerze docenili talent dziewczyny, tekst i wykonanie.
W obecnych czasach to nie jest takie oczywiste – cieszyć się czyimś sukcesem. Wyjaśnienie jest proste – oni po prostu wiedzieli, ile pracy trzeba włożyć w to, żeby kogoś rozbawić.

Joanna Kot