Pierwsza edycja konkursu pod nazwą Wielka Nagroda Wrocławia rozegrana została w roku szkolnym 1995/1996. Jego pomysłodawcą i koordynatorem jest Zbigniew Magdziarz, a organizatorami Towarzystwo Miłośników Wrocławia i Urząd Miejski we Wrocławiu. Celem przedsięwzięcia jest połączenie wszystkich konkursów poświęconych historii, tradycji, kulturze i problemom współczesnego Wrocławia w jeden wspólny cykl, w którym zwycięzcy poszczególnych konkursów zdobywają dla swoich szkół punkty. Suma punktów uzyskana przez daną szkołę decyduje o jej miejscu w Wielkiej Nagrodzie Wrocławia. Trzy najlepsze szkoły (w poszczególnych grupach wiekowych: przedszkola, szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne) otrzymują nagrody. Na obecną – XIX edycję (2014/2015) – składa się 15 konkursów i 3 rajdy.
Szkoła Podstawowa nr 37 bierze udział w tym projekcie od samego początku i to z wielkimi sukcesami:
I miejsce – 7 razy
II miejsce – 4 razy
III miejsce – 4 razy
Uczniowie naszej szkoły wielokrotnie byli laureatami i finalistami poszczególnych konkursów i rajdów składających się na Wielką Nagrodę Wrocławia.

Za rok 2013/2014 nasza szkoła otrzymała otrzymała III miejsce. Nagrodę z rąk pana prezydenta Rafała Dutkiewicza odebrała pani dyrektor Katarzyna Cichosz.