20 listopada 2015 r. w Centrum Kongresowym przy Hali Stulecia odbył się II Wrocławski Kongres Naukowy Dzieci i Młodzieży.

Uczestnikami II Wrocławskiego Kongresu Naukowego Dzieci i Młodzieży byli wychowankowie i uczniowie placówek, które zgłosiły się do „Konkursu na edukacyjny projekt badawczy”. W sumie zgłoszenia wysłało ponad 40 szkół wszystkich poziomów edukacyjnych, z czego nagrodzonych i wyróżnionych zostało czternaście projektów. Wyróżnionym projektem badawczym był projekt Kamili Grabowskiej z klasy VI b „Oddziaływanie wody słonej i słodkiej na przedmioty codziennego użytku”. Podczas Kongresu Kamila zaprezentowała wyniki swojego projektu zgromadzonej publiczności.

Uczniowie klasy VI b w ramach Kongresu wzięli udział w warsztatach architektonicznych. Warsztaty te pokazały jak różnorodna jest nauka opisująca świat.

Celem, jaki przyświecał organizatorom tego wydarzenia, jest stymulowanie ciekawości poznawczej, wspieranie myślenia naukowego oraz promowanie postawy badawczej uczniów. Kongres realizuje cztery hasła zawarte w programie Wrocławskiej Koncepcji Edukacyjnej – Tożsamość, Tolerancja, Talent, Technologia.