Nasze artystki wśród najlepszych !!!

Młodzieżowy Dom Kultury Śródmieście po raz kolejny zorganizował interesujący Ogólnopolski Konkurs Plastyczny zatytułowany „Królewska gra-szachy”, w którym uczniowie mieli za zadanie za pomocą różnorodnych środków plastycznych takich, jak malarstwo, grafika czy rzeźba oddać magię tej gry, której historia sięga prawie 2000 lat.

Nasze uczennice z klas szóstych doskonale poradziły sobie z tym niełatwym tematem, zdobywając miejsce na podium oraz wyróżnienia. Kamila Grabowska zajęła I miejsce, a jej praca to interesująca rzeźba wykonana z gliny szamotowej, Zofia Staszewska otrzymała wyróżnienie, a jej praca plastyczna nosiła tytuł „W oczekiwaniu na audiencję”, Małgorzata Luczys również otrzymała wyróżnienie, a jej praca malarska zatytułowana była „Kto zwycięży”.

Młode artystki zaproszone zostały wraz z opiekunem artystycznym Maciejem Makoschem na pokonkursowy wernisaż, na którym prezentowane byłe nagrodzone prace oraz wręczane nagrody i dyplomy.

Młodzieżowy Dom Kultury Śródmieście obchodzi w tym roku 40-lecie istnienia i w związku z tym zaprasza na Koncert Jubileuszowy, który odbędzie się 19 listopada.