Tuż przed Bożym Narodzeniem w Muzeum Etnograficznym odbyła się niezwykle barwna XXIII Wojewódzka Wystawa Pokonkursowa zatytułowana „Najpiękniejsza Szopka Betlejemska 2015”. Barwna, bo wśród zieleni choinki oraz kolorowych bombek, barwna, bo muzeum pachniało świątecznym piernikami, barwna, bo kształty i kolory szopek wykonanych przez dzieci były zadziwiające.

Nasza szopka, której autorkami są Kamila Grabowska i Zofia Staszewska, otrzymała nagrodę Muzeum Etnograficznego, a wręczyła ją etnograf, kierownik muzeum pani Elżbieta Berendt. Artystki, oprócz pięknych dyplomów, otrzymały podwójne bilety do Kina Helios na wybrany przez siebie film.

Uroczystości towarzyszył występ zespołu wokalno – instrumentalnego „Na wspak”, który wykonał piękne i mało znane XVII wieczne kolędy.

Nagrodzonym artystkom życzymy wielu jeszcze sukcesów, a uczniom, nauczycielom naszej szkoły oraz rodzicom wielu miłych chwil w 2016 roku.