Ciemno wszędzie, głucho wszędzie, co to będzie, co to będzie….

 

Już po raz trzeci Szkoła Podstawowa nr 67 we Wrocławiu gościła małych aktorów z wrocławskich przedszkoli i szkół podstawowych, a okazją do tego był konkurs na przedstawienie teatralne w ramach III Edycji Kampanii „Nasz czysty Wrocław”. To projekt łączący w swoim działaniu szkoły i przedszkola, dzieci i dorosłych, rodziny i społeczność lokalną.

Grupa teatralna z naszej szkoły prowadzona przez nauczyciela języka polskiego i plastyki pana Macieja Makoscha zdobyła, podobnie jak w 2014 roku, I miejsce w kategorii klas IV – VI, a zaprezentowała spektakl zatytułowany „Ekologiczne Dziady”.

Uczniowie skorzystali z gotowego tekstu nawiązującego do słynnej II części „Dziadów” Adama Mickiewicza, dopisując rolę dla jednej aktorki i nieznacznie go modyfikując. Sami też stworzyli stroje, dekorację i rekwizyty sceniczne z worków foliowych i starych gazet. Na zakończenie swojego spektaklu obiecali, że wszystkie one poddane zostaną recyklingowi.

Przedstawienie będą mieli okazję zobaczyć wszyscy uczniowie naszej szkoły podczas organizowanego w kwietniu Dnia Teatru. Kolejny raz młode aktorki pokażą je na uroczystej gali na zakończenie projektu, którego inspiratorką była wiceprezydent Wrocławia pani Anna Szarycz.

Nasze aktorki to: Kamila Grabowska, Zofia Staszewska, Antonina Burzyńska, Katarzyna Kogut, Małgorzata Luczys, a także Karolina Wiktorowska, Hanna Bałkiewicz, Nikola Stachura i Kornelia Sawicka.