Nazywam się Lena Baran i jestem uczennicą klasy Ib Szkoły Podstawowej nr 37 we Wrocławiu. Od listopada 2014 roku trenuję akrobatykę sportową.

Akrobatyka sportowa dzieli sie na 3 konkurencje: ćwiczenia zespołowe (dwójki męskie, trójki żeńskie, dwójki mieszane, czwórki męskie), ćwiczenia indywidualne, skoki na trampolinie i skoki na ścieżce.

Na zawodach sportowych od samego początku reprezentuję Stowarzyszenie Sportowe Altius Wrocław, którego założycielami są: p.Agnieszka Rauk Mistrzyni Polski seniorów w akrobatyce sportowej oraz p. Rafał Kubacki wielokrotny Mistrz Świata w judo.

Treningi mam 4 razy w tygodniu: poniedziałek, środę, czwartek i sobotę.

Pierwszy sukces odniosłam już w maju 2015 na 8. Wrocławskiej Olimpiadzie Młodzieży zajmując III miejsce w kategorii dwójka dziewcząt klasa Pierwszy Krok.

W październiku 2015 na Turnieju młodego akrobaty w Świdnicy zdobyłam III miejsce w kategorii dwójka dziewcząt klasa Pierwszy Krok, oraz I miejsce w kategorii dwójka mieszana klasa Pierwszy Krok.

W listopadzie 2015 wzięłam udział w Międzywojewódzkich zawodach w akrobatyce sportowej i skokach na ścieżce „Jestem Akrobatą” w Świdnicy, gdzie zajęłam II miejsce w kategorii dwójka dziewcząt klasa Pierwszy Krok.

W grudniu 2015 na Mistrzostwach Dolnego Śląska w Świdnicy zajęłam wysokie IV miejsce w kategorii dwójka dziewcząt klasa Pierwszy Krok.

W kwietniu 2016 na Międzywojewódzkim Turnieju w akrobatyce sportowej „Zostań Akrobatą” w Sulechowie zdobyłam II miejsce miejsce w kategorii trójka dziewcząt Klasa Młodzik.

W Maju na 9. Wrocławskiej Olimpiadzie młodzieży zdobyłam I miejsce miejsce w kategorii trójka dziewcząt Klasa Młodzik.

Od nowego roku szkolnego będę reprezentować klub w III klasie sportowej. Akrobatyka to sport, który mam we krwi 🙂