7 listopada w Szkole Podstawowej nr 1 we Wrocławiu odbyła się IV edycja Międzyszkolnego Konkursu Poezji i Pieśni Patriotycznej.
Konkurs ten cieszy się wielką popularnością wśród wrocławskich szkół, dlatego udział w nim zgłosiło aż kilkudziesięciu uczestników.
Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice przygotowane pod kierunkiem nauczycielki muzyki Marty Kasprzyk: Maja Sobolewska z kl. II a z piosenką „Pałacyk Michla” i Adrianna Kochany z kl. VI b z utworem „Kolęda warszawska 1939”.
W kategorii „Pieśń patriotyczna” jury doceniło wspaniałe, wzruszające  wykonanie „Kolędy warszawskiej” przyznając naszej uczennicy Adriannie Kochany pierwsze miejsce i nagrodę główną.
Serdecznie gratulujemy Adzie!
Wszyscy laureaci konkursu zostali zaproszeni wraz z ich opiekunami i rodzicami do Miejskiej Biblioteki Publicznej GRAFIT, gdzie 14 listopada na uroczystej Gali odebrali z rąk organizatorów nagrody i mieli okazję ponownie zaprezentować swoje talenty.
Zdjęcia i nagranie z można obejrzeć na stronie Radia Wnet http://www.radiownet.pl/publikacje/niepodleglosc-trudne-slowo