Niepozorny, niższy od innych, przez kolegów nazywany Suchym, zawsze uśmiechnięta twarz łobuziaka,ale za to niezły zapaśnik, który w maju zeszłego roku zdobył II miejsce w wadze do 38 kilogramów w miejscowości Crystiansund w Norwegii. Na co dzień, dwa razy w tygodniu, uczęszcza na treningi zapaśnicze dla dzieci i młodzieży odbywające się w naszej szkole.

Jego wzorem do naśladowania jest mieszkaniec Kuźnik – Damian Janikowski uprawiający zapasy klasyczne, zawodnik WKS Śląsk Wrocław, m. in. brązowy medalista ME w kategorii 85 kg w fińskim Vantaa z 2014 roku oraz Letnich Igrzysk Olimpijskich w Londynie w kategorii 84 kg z 2012 roku, wicemistrz świata i Europy, trenujący obecnie pod okiem Józefa Tracza.

Jakub Suchecki, którego przedstawiłem na początku tekstu, to uczeń klasy VI b naszej szkoły. Podczas niedawnego spotkania z zapaśnikami, które odbyło się na sali gimnastycznej, nie tylko pokazał swoje umiejętności, ale przede wszystkim mógł porozmawiać ze swoim idolem. Ten odwdzięczył się, wpisując dedykację do książki o dolnośląskich sportowcach oraz pozując do wspólnego zdjęcia.

Jakubie, cała nasza klasa jest dumna z ciebie. Życzymy kolejnych sukcesów !!!

Maciej Makosch – wychowawca