Szkolny Konkurs Czytelniczy „Czy w naszej szkole są książkowe mole?”

28 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Książki. Z tej okazji w naszej szkole odbył się Konkurs Czytelniczy „Czy w naszej szkole są książkowe mole?”. Uczniowie z kl. IV – VI zmierzyli się z pytaniami dotyczącymi lektur szkolnych oraz baśni. Musieli wiedzieć między innymi, kto jest autorem książek: „W pustyni i w puszczy”, „Magiczne drzewo”, „Pinokio”.

Młodzi czytelnicy wykazali się także znajomością baśni „Księżniczka na ziarnku grochu” oraz napisali zaproszenie na wieczór poezji.

Wszyscy uczniowie bardzo dobrze poradzili sobie z pytaniami, jednak zwyciężyła Adrianna Kochany z kl. VIb, zdobywając 37 punktów (na 38 możliwych do uzyskania). Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Pamiętajmy o słowach Wisławy Szymborskiej: „Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła.”