Jest nam niezwykle miło poinformować, że w XV edycji Międzyszkolnego Konkursu Twórczości Poetyckiej i Graficznej Dzieci ,,Ja i moja rodzina” docenionych zostało aż dwoje uczniów naszej szkoły. Zarówno laureat wyróżnienia, jak i zdobywczyni drugiego miejsca to uczniowie klasy IVb.

Dominik Szarecki ujął jurorów dużą dojrzałością, tworząc wiersz na wzór, nieco już dziś zapomnianego, akrostychu. Jego próba literacka została nagrodzona wyróżnieniem. Drugie miejsce w konkursie zajęła Zuzanna Bil, która dała się nam już poznać jako początkująca, ale całkiem sprawna, poetka.

Próbom literackim towarzyszyło także graficzne odzwierciedlenie rodziny. Zuzanna stworzyła przepiękny obraz, w którym jej rodzice, trzymając się za ręce, tworzą ściany domu, gdzie swoje schronienie mogą znaleźć dzieci, Dominik natomiast postanowił pokazać, w jaki sposób jego rodzina się wspiera, co osiągnął dzięki przerysowaniu zdjęcia, na którym autor wraz z braćmi pomagają wstać upadającemu ojcu.

Zuziu, Dominiku, bardzo nas cieszą Wasze sukcesy!