W dniach 29-30 września odbyła się ogólnopolska zbiórka żywności. Uczniowie oddziałów gimnazjalnych Szkoły Podstawowej nr 37 we Wrocławiu również brali w niej udział.

Zbieraliśmy żywność w centrum handlowym Astra (Horbaczewskiego 4-6, Słubicka 18) i Biedronce (Horbaczewskiego 22). Z naszej szkoły udział wzięło 55 osób uczęszczających na szkolny wolontariat pod przewodnictwem pani Małgorzaty Wrzeszcz. Zbiórki żywności odbywają się kilka razy w roku. Są one niezmiernie ważne, gdyż produkty, które zbieramy, trafiają do najuboższych mieszkańców Polski. Zbieraliśmy głównie mąki, ryże, kasze, mleka, konserwy, itp. Zbiórkę wspiera m.in.: Makro, Kaufland, Danone, Fundacja im. Stefana Batorego, Whirlpool i wiele innych.
Podczas każdej zbiórki zbierane są tysiące  kilogramów żywności, dzięki którym ludzie z uboższych rodzin mają posiłki.

Autorki artykułu: Klaudia Kucharzak, Wiktoria Wirga z kl. III D

Opiekun: p. Małgorzata Wrzeszcz