Światowa Stolica Książki. Epilog
W ubiegłym roku szkolnym grupa uczennic naszej szkoły została zaproszona przez Europejską Stolicę Kultury do projektu realizowanego w ramach Światowej Stolicy Książki UNESCO. Dziewczęta przez cały rok szkolny brały udział w warsztatach dziennikarskich (z dziennikarzami i wydawcami), uczestniczyły w ciekawych wydarzeniach (na przykład spotkaniach autorskich czy festiwalowych), prowadziły blog poświęcony książkom. Publikowały tam recenzje, felietony, relacje z wydarzeń. Ich ciężka, całoroczna praca, poświęcenie i zaangażowanie znalazły swoje odzwierciedlenie w wydanej przez Biuro Festiwalowe Impart książce, w której opublikowano wybór tekstów dziewczyn: Julii Kiezik i Danuty Jędrusiak (obie dziewczyny opuściły już mury naszej szkoły) oraz Martyny Kulczyńskiej i Emilii Kochany (obecnie z klasy 3a oddziałów gimnazjalnych). Projekt realizowany przez szkolny zespół czytelniczy spotkał się też z uznaniem szkolnej komisji projektowej, która uznała projekt dziewczyn za najlepszy projekt gimnazjalny zrealizowany w roku szkolnym 2016/2017.
Dziewczynom gratulujemy pierwszej wydanej książki i życzymy, by czytelniczy zapał nigdy ich nie opuścił.

Marlena Borowska