Raz w miesiącu w piątkowy wieczór w szkole spotykają się prawdziwi gimnazjalni kinomani. Wspólnie oglądamy, przeżywamy, dyskutujemy. W tym roku przyglądamy się kultowym filmom, zajmujemy się kinem autorskim, jednocześnie robiąc przegląd kina gatunkowego. Za nami trzy spotkania, trzy udane seanse. We wrześniu kultowy film kultowego twórcy dreszczowców. W roli głównej Alfred Hitchcock i jego (jak się okazuje, niestraszne dziś) „Ptaki”. Na drugim spotkaniu towarzyszyli nam uwielbiani Tim Burton i Johnny Depp w niezapomnianym, wzruszającym „Edwardzie Nożycorękim”. Listopad, za sprawą obchodzonego w szkole Ogólnopolskiego Dnia Prawa Dziecka, poświęciliśmy postaci pierwszego, nieformalnego rzecznika prawa dziecka. Film Andrzeja Wajdy ,,Korczak” posłużył nam nie tylko do pogłębienia wiedzy o lekarzu, pedagogu, pisarzu – przyjacielu dzieci. Stanowił punkt wyjścia do rozmowy o wojennej rzeczywistości.
Wszystkich uczniów oddziałów gimnazjalnych, którzy mają ochotę na spotkanie z dobrym filmem w miłym towarzystwie, zapraszamy do nas. Kolejny seans już za dwa tygodnie. Bohater: Steven Spielberg.

Marlena Borowska