W piątek 15 grudnia 2017 roku część uczniów z klasy 3A i 3D oddziałów gimnazjalnych uczestniczyło w warsztatach z języka niemieckiego na Uniwersytecie Wrocławskim, w Instytucie Germanistyki. Zajęcia prowadzone były przez doktorantów. Główną częścią warsztatów była gra Va Bank, w której uczestnicy mogli wykazać się znajomością języka niemieckiego. Gra przebiegała w formie licytacji, która wywołała dużo emocji oraz wzbudziła wśród grających rywalizację. W trakcie warsztatów trzecioklasiści mieli możliwość poszerzenia swojej wiedzy na temat krajów niemieckojęzycznych oraz poznania nowych zwrotów i słówek. Następnie udaliśmy się zwiedzać gmach uczelni. Usłyszeliśmy wiele ciekawostek o Uniwersytecie Wrocławskim i jego historii. Kolejną atrakcją była możliwość zobaczenia biblioteki Instytutu Germanistyki oraz jej magazynu, do którego nawet studenci nie mają wstępu. Warsztaty, przeprowadzone w sposób bardzo ciekawy, były wspaniałą okazją do poszerzenia swojej wiedzy. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że z chęcią przyszliby tam jeszcze raz.
Zaproszenie już otrzymaliśmy!

Małgorzata Marczewska