Przez dwa dni Elbląg gościł najlepszych tancerzy baletowych z całej Polski. Po raz piąty odbył się w tym mieście Ogólnopolski Konkurs Sztuki Baletowej.
Uczestnicy konkursu rywalizowali w dwóch kategoriach: tańcu klasycznym oraz tańcu współczesnym. W sobotę oraz niedzielę na deskach Teatru im. Aleksandra Sewruka były zawodniczki m.in. z Białegostoku, Bielska Białej, Wrocławia, Poznania, Legionowa, Radomia, Gdańska, Gdyni, Chojnic, Sopotu, Gliwic, Lubawy, Olsztyna, Opola, Warszawy, Szczecina, Wasilkowa, Cieszyna.

Zawodników oceniało znakomite jury, pod przewodnictwem Antoniego Janaszka — są to autorytety w dziedzinie tańca klasycznego i współczesnego. To osoby, które na koncie mają wiele osiągnięć, były pierwszymi solistami i solistkami największych teatrów w Polsce i Europie, a obecnie są także pedagogami.

Hania i jej koleżanki zdobyły pierwsze miejsce w BALECIE KLASYCZNYM w swojej kategorii wiekowej 8-10 lat. Od 6 lat w „Szkole Baletowej przy Fundacji CAPITOL” dziewczynki w tym samym składzie i pod przewodnictwem tej samej nauczycielki – Ałły Abesadze – ciężko pracują na swoje sukcesy. w 2017 roku zdobyły mistrzostwo Polski i mistrzostwo świata. Rok 2017 również kończą z ogromnymi sukcesami – zdobywają pierwsze miejsca w konkursach ogólnopolskich.

Hani i jej koleżankom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Zdjęcia: Wojciech Sieńko