Malutki Lisek i Wielki Dzik
Autor: Beata Kołomycka

opis wydawcy:
Pięknie namalowana opowieść dla młodszych dzieci o sile przyjaźni. Malutki Lisek żyje samotnie Tutaj pod jabłonką na odległych wzgórzach. Jest szczęśliwym zwierzątkiem, które zajmuje się tylko sobą i swoimi lisimi sprawami. Jednak pewnego dnia pojawia się Wielki Dzik. Lisek jeszcze nie wie, że wraz z przybyszem nadszedł czas zmian, przygód i wędrówki do krainy Tam. Czy Malutki Lisek jest gotowy na to wszystko? I czy jest gotowy na niespodziewaną przyjaźń z nieznajomym? Autorką komiksu jest Berenika Kołomycka, graficzka, ilustratorka i projektantka. Stworzyła rysunki do komiksów Wykolejeniec (scen. Grzegorz Janusz) i Tej nocy dzika paprotka (scen. Marzena Sowa). Album powstał jako rozwinięcie krótkiej historii nagrodzonej w drugiej edycji Konkursu imienia Janusza Christy na komiks dla dzieci.

recenzja bibliotekarki:
Przykładowe strony z komiksu zobaczyłam w Internecie. Od razu wiedziałam, że muszę mieć tę książkę. Jeśli komuś słowo „komiks” kojarzy się tylko z Kaczorem Donaldem albo Batmanem, koniecznie powinien sięgnąć po tę książeczkę. Jest urocza i bezpretensjonalna, świeża i wzruszająca. Treści doskonale dopełniają malarskie, ujmujące w swej prostocie rysunki. Ja zakochałam się w Lisku i Dziku od pierwszego wejrzenia!

Justyna Jarek