„Calvin i Hobbes”
Bill Watterson

opis wydawcy:
Calvin i Hobbes powracają w wersji albumowej! To arcydzieło komiksu prasowego, bardzo często porównywane z kultowymi już „Fistaszkami”. Prześmieszne przygody małego chłopca i jego pluszowego tygrysa, który ożywa, gdy nikt nie widzi. Razem tworzą świetny duet do zabaw i robienia psikusów. Komiks to trafne spojrzenie na współczesny świat oczami dziecka. Calvin – chłopiec z bujną wyobraźnią i olbrzymią ilością pomysłów na kawały – jest istną zmorą dla rodziców i opiekunki. Przygody Calvina i Hobbesa śmieszą, bawią i często zmuszają do refleksji.

recenzja bibliotekarki:
To nie jest to co myślisz! Z cała pewnością. Do niedawna sądziłam też, że to w ogóle nie jest komiks dla dzieci. Dopóki moje dzieci nie dorwały się do tych tomów… To najczęściej zaczytywane książki w naszym domu. Piszę w liczbie mnogiej, bo historyjki o Calvinie i Hobbesie rozrosły się już do 11 tomów. Wydawca porównuje Calvina do Fistaszków, ale według mnie Watterson już dawno przerósł mistrza i to do niego nawiązują już twórcy komiksów takich jak np. francuskie Sisters…

Justyna Jarek