Klasa VII a uczestniczyła w ciekawych wyjściach dotyczących posługiwania się nową technologią IT.
Zajęcia VR:
16 kwietnia 2018 r. uczestniczyliśmy w warsztatach wirtualnej rzeczywistości w przejściu podziemnym „Innowacje”, w trakcie których uczestniczyliśmy w prelekcji zastosowań VR w architekturze, medycynie, leczeniu lęków społecznych, treningach sportowców, wojska, itp. Braliśmy też udział w eksperymentach, np. z wykorzystaniem „sztucznej ręki” oraz braliśmy udział w grach z wykorzystaniem okularów VR.
Zajęcia były bardzo ciekawe i wzbudzały wiele emocji.

Roboty sphero:
Odwiedziliśmy Wrocławski Park Technologiczny, w którym programowaliśmy roboty sphero. Budowaliśmy statki z wykorzystaniem robota sphero, wykorzystując dostępne materiały (balony, słomki, kubki, itp.), a następnie pisaliśmy programy pozwalające na szybkie pływanie w plastikowym pojemniku. W trakcie tych zajęć uczyliśmy się też pisania skryptów wykorzystujących zmienne i pętle.

DFN:
Już czwarty raz z rzędu wzięliśmy udział w XX Dolnośląskim Festiwalu Nauki na Politechnice Wrocławskiej. Uczestniczyliśmy w wykładach „Sposoby komunikowania się i wymiany informacji za pomocą Internetu”, warsztatach „Zabawki mechaniczne oparte na technologii IT”, doświadczeniach, a przede wszystkim świetnie się bawiliśmy.

Warsztaty z tabletami:
Uczestniczyliśmy w interesujących zajęciach z tabletami, za pomocą których mogliśmy tworzyć po klatkowe animacje. Rysowaliśmy wymyślone postacie, a następnie zmienialiśmy ich wygląd klatka po klatce, wprawiając je tym samym w ruch. Podobny program „Pivot” mamy zainstalowany w naszej szkolnej pracowni i często projektujemy w nim ruch różnych postaci, tworząc proste filmy animowane.

Renata Słowińska – Stępień