W drugim semestrze klasy 2-gie oraz 3-cie oddziałów gimnazjalnych przystąpiły do międzynarodowego projektu Postcrossing Cards, polegającym na wymianie pocztówek z całego świata.
Czas zatem na podsumowanie naszego przedsięwzięcia.

Co nam dał Postcrossing?
Postcrossing, dzięki bezpiecznej rejestracji przez system, umożliwił naszym uczniom sprawdzenie swoich możliwości językowych. Ale to nie jedyny benefit projektu. Poznaliśmy wiele ciekawych osób oraz zawarliśmy nowe znajomości. Podróżowaliśmy po całym świecie, z pocztówek zobaczyliśmy miejsca, których być może nie zobaczymy w rzeczywistości. Projekt pozwolił nam na lepsze poznanie i zrozumienie świata, innych państw, kultur i tradycji. Rozwijaliśmy i pielęgnowaliśmy w sobie otwartość i tolerancję.
W czasach mody na wirtualność, wróciliśmy z ogromnym sentymentem do tradycyjnej metody old school w nauce języków obcych, korzystając z tradycyjnej poczty. Forma pracy niezwykle nas wciągnęła, będziemy kontynuować przedsięwzięcie w przyszłym roku szkolnym. Tymczasem ile frajdy i radości mieliśmy, sami zobaczcie!

Koordynator projektu
Dominika Folmer z oddziałami gimnazjalnymi