Julia Jankowska z klasy II D (oddział gimnazjalny) została laureatką Konkursu na opowiadanie olimpijskie im. Jana Parandowskiego.
20 czerwca w Warszawie, w siedzibie PKOl-u odbyła się uroczystość wręczenia nagród. A wręczali je medaliści olimpijscy – Iwona Marcinkiewicz i Kajetan Broniewski.
Konkurs na opowiadanie olimpijskie im. Jana Parandowskiego to konkurs dla młodzieży szkół podstawowych i gimnazjalnych organizowany przez PKOl od 1989 roku. Ma on najdłuższą tradycję we współczesnej kulturze olimpijskiej. Cieszy się zainteresowaniem od prawie 30 lat.
Do 2006 roku Konkurs odbywał się przy współpracy Ministerstwa Edukacji Narodowej i Sportu, w 2007 roku – Ministerstwa Edukacji Narodowej, a w latach 2009-2016 przy wsparciu finansowym Ministerstwa Sportu i Turystyki. W 2018 roku po raz pierwszy Konkurs odbywa się pod honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej.
Zapraszamy do przeczytania pracy Julii.

Joanna Kot