W ramach szkolnych obchodów 100–lecia odzyskania przez Polskę niepodległości nasza świetlica zorganizowała w dniu 22. listopada Biało-czerwone Igrzyska Sportowe. Pani Ela Białowąs-Rejek i Pani Ania Olechnowicz opracowały plan całości, dobrały konkurencje, ułożyły quiz tematyczny i czuwały nad przebiegiem spotkania. Dzieci, podzielone na drużyny wg regionów Polski, przygotowały transparenty z nazwami regionów, kolorowe oznaczenia zawodników oraz biało-czerwone gadżety dla kibiców. Były rzuty do celu piłeczką, przeciąganie liny, strzelanie karnych w ciemno, bieg wahadłowy, a do tego mnóstwo dobrej zabawy i pozytywnych emocji w atmosferze zdrowej, sportowej rywalizacji. Następnego dnia zostały podane wyniki quizu oraz rozgrywek i wyróżniono zwycięzców. Uczestnicy otrzymali słodycze. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie!

Tekst i zdjęcia: Agata Tarnas-Tomczyk