Pan Smrodek
David Walliams

Opis wydawcy:
Codziennie w drodze do szkoły Chloe przejeżdża obok siedzącego na parkowej ławce bezdomnego człowieka. Wszyscy go mijają i z pobłażliwą pogardą nazywają Panem Smrodkiem. Czasem ktoś rzuci mu monetę i otrze z oka łzę współczucia, pędząc załatwiać swoje ważne sprawy. Dziewczynka ma wielką ochotę poznać historię życia tego wędrowca. Ale musiałaby się do niego odezwać. Mama będzie niezadowolona. A gdyby tak poprosić, żeby zamieszkał w szopie, która stoi w ogródku? O, wtedy byłoby dużo czasu na opowieści…

Kilka słów od bibliotekarki:
Jedno jest pewne: Pana Smrodka czyta się jednym tchem. Walliams potrafi pisać z werwą i z humorem o całkiem ważnych i poważnych sprawach. No bo w końcu mamy tu i problem bezdomnych, i zaburzone relacje rodzinne, i mechanizmy polityki. A wszystko to w formie bardziej przyswajalnej niż kanapka z nutellą!

Justyna Jarek