Yellow bahama w prążki
Ewa Nowak

opis wydawcy:
Chyba każda nastolatka marzy, aby napisano o niej książkę, ale większość z nich nie widzi w swoich codziennych przeżyciach nic fascynującego ani godnego opisania. Tymczasem ta właśnie książka powstała na podstawie e-maili, które autorka otrzymywała od nastolatek. Główna bohaterka, Hania, jest z pozoru przeciętną dziewczyną, mimo to jej codzienne, zwyczajne przygody nie pozwalają oderwać się od lektury. Jest tu jednak coś więcej, bo życie bywa czasem poważne, czasem trudne, i zmusza Hanię do przemyśleń. Na naszych oczach bohaterka rozwija się i dojrzewa. Przypatrujemy się temu wszystkiemu, raz po raz wybuchając śmiechem, bo Ewa Nowak, jak sama podkreśla, uważa śmiech za cudowne lekarstwo na wszystkie dolegliwości. Pisze książki głęboko przekonana, że czytając je, stajemy się zdrowsi i szczęśliwsi.

kilka słów od bibliotekarki:
Tym razem coś dla młodzieży. Wierzcie mi – czyta się jednym tchem! Wcale nie jest prawdą, że wciągająca książka dla nastolatków musi być naszpikowana fantastyką, magią, czy choćby roić się od zwierzątek… Główny bohater nie musi być sierotą, ani mieć okropnej rodziny. Dziennik Hani to zdarzenia całkiem realne lub sprawiające takie wrażenie. Kapitalna dawka humoru ale i prztyczek w nasze własne ego i być może okazja do przemyślenia życiowych postaw. Jaki jestem, jaki chciałbym być i dlaczego nie spróbować tego zmienić…

Justyna Jarek