Sposób na Elfa
Marcin Pałasz

opis wydawcy:
Pewnego dnia ze schroniska do mieszkania pisarza i jego syna trafia Elf – pies o wielkich uszach i równie wielkim sercu. Chociaż przeraża go dywan na trzepaku, papierowe ręczniki i inne Śmiertelnie Groźne Rzeczy, nie jest tchórzem. Stawia czoła dzikiemu zwierzowi i ratuje z opresji Czesława, a gdy na osiedlu pojawia się złodziej, niespodziewanie ujawnia swój instynkt tropicielski. Wciąż jednak tęskni za swoją siostrą Erką, która została w schronisku. Nawet spacery z Młodym i spotkania z piękną Karą i jej pupilką Lindą nie pozwalają mu o tym zapomnieć…

„Sposób na Elfa” to wzruszająca, a zarazem pełna humoru historia miłości psa do człowieka, i człowieka do psa. Po przeczytaniu tej książki już zawsze będziesz inaczej patrzeć na swojego pupila!

kilka słów od bibliotekarki:
Lekki styl i poczucie humoru! Trudno mi określić wiek czytelników, do których jest adresowana – z ogromną przyjemnością przeczytałam ją sama, zachwycone było moje dziecko. Sądzę, że każdy czytelnik spędzi przyjemne chwile przy tej lekturze. A i wzruszenia niewykluczone… Autor bazuje na faktach z własnego życia – każdy ciekawy może zobaczyć, jak wygląda Elf (i jak wygląda Pałasz:) np. na stronach facebooka. Ja miałam przyjemność spotkać oboje na spacerze z moim własnym psem i mogę zaświadczyć, że Elf żyje, jest piękny i ogromnie kochany!

Justyna Jarek