1000 młodych zwierząt

Opis wydawcy:

Zapraszamy w niezwykłą podróż do krainy młodych zwierząt. Na wspaniałych, kolorowych zdjęciach najlepszych fotografów prezentujemy 1000 dzieci zwierząt różnych gatunków w ich naturalnych siedliskach – od mroźnych regionów Arktyki po gorące afrykańskie pustynie. Nietypowe portrety ukazują maluchy uchwycone w rozmaitych sytuacjach – w momencie narodzin, podczas karmienia i zabawy oraz w trakcie pierwszych prób polowań. Opisy, zamieszczone obok fotografii, zawierają wiele ciekawych informacji na temat królestwa zwierząt: cech populacji, technik polowania i występowania.

Recenzja bibliotekarki:
Ogromnie się cieszę, że nasza szkoła wzbogaciła się o tę książkę. Dotąd zazdrościłam tylko innym bibliotekom… Nie boję się napisać, że to autentyczny bestseller dla dzieci, które potrafią długie godziny spędzić na oglądaniu świetnych i przede wszystkim dużych zdjęć najróżniejszych zwierząt. A że przy okazji szczeniaczków, kociąt i piskląt zobaczą też smukłe gerenuki, wielobarwne gąsienice czy włochato-kolczaste ursony – to przecież tylko z pożytkiem!

Justyna Jarek