Odwiedziła mnie żyrafa
Stanisław Wygodzki
Opis wydawcy:
Napisana z wdziękiem i absurdalnym poczuciem humoru, zabawna opowieść o żyrafie, która niespodziewanie odwiedza jednego z mieszkańców stolicy i stawia cały jego dom na głowie. Żyrafa podróżniczka przywykła pić wyłącznie ze szkła i porcelany, jada jedynie podłużne potrawy, na co dzień pracuje w porcie jako dźwig przeładunkowy, a poza tym jest niezwykle dystyngowana.
Kilka słów od bibliotekarki:
Książeczka krótka, łatwa i przyjemna. Dla najmłodszych czytelników – do czytania przez rodziców na przykład. Purnonsensowy humor z pewnością zostanie doceniony przez młodsze pokolenie – i być może trzeba będzie to czytanie powtarzać… Jeśli jesteście akurat zajęci, lub nie macie dostępu do tej książki, to mogę zaproponować nagranie mojego czytania. Znajdziecie je tutaj:
http://sp37online.pl/basniowa-czytelnia/

Justyna Jarek