Dzieci z Bullerbyn (audiobook mp3)
Astrid Lindgren
czyta: Edyta Jungowska
Opis wydawcy:
Opowieści o dzieciach z Bullerbyn to ukochana lektura z dzieciństwa kilku pokoleń czytelników.
Lasse, Bosse, Lisa, Olle, Britta i Anna mieszkają w Bullerbyn. To maleńka wioska, ale wcale nie jest tam nudno. Każdy dzień, z pozoru zwyczajny, staje się świetną przygodą. Można łowić raki, spać w stogu siana, szukać skarbów, założyć spółdzielnię wiśniową oraz przesyłać wiadomości sznurkową pocztą. Jest tyle sposobów, żeby wesoło spędzić czas, choć w całym Bullerbyn nie ma komputera. A najważniejsze, że przyjaciele i rodzina zawsze są blisko.
Kilka słów od bibliotekarki:
Dzieci z Bullerbyn to jedna z tych książek, które się nie starzeją . Co więcej – można ją czytać mnóstwo razy i to w dowolnym wieku! Tu rzeczywiście ma zastosowanie reguła z niektórych planszówek: „od lat 9 do 99”. Wiele osób ma też swoje ulubione rozdziały, które niezmiennie wprawiają w dobry humor – np. ten o zakupach (z „kiełbasą lekko podsuszoną” w roli głównej, ten o baranie na wyspie, czy ten, w którym Lasse udawał wodnika… )
Wydanie audio, które proponuję, ma jeszcze dodatkowe zalety. Jest wzbogacone muzyką, a czyta nam znakomita lektorka – aktorka, Edyta Jungowska. Wielbiciele jej fantastycznej, lekko schrypniętej barwy głosu będą usatysfakcjonowani. Całość nagrania trwa 7 godzin, co jest dodatkową rekomendacją, aby zabrać je w drogę na wakacje!

Justyna Jarek