Mama Mu na wycieczce i inne komiksy
Jujja Wieslander, Sven Nordqvist

Opis wydawcy:
Lubicie opowieści o Mamie Mu i Panu Wronie? Bawią was ich odmienne zdania, przekomarzanie i zwariowane pomysły? Tym razem cztery historie o nietuzinkowej parze przyjaciół w zupełnie nowej, komiksowej, odsłonie. Przekonamy się, czy Mamie Mu uda się wyciągnąć Pana Wronę na wycieczkę, jak długo Mama Mu potrafi stać na jednej nodze, a także kto nakarmi Pana Wronę i kto go odwiedzi w jego gnieździe. Polecamy nie tylko najmłodszym, ale też dzieciom, które zaczynają się uczyć czytać!

Kilka słów od bibliotekarki:
Książka, która na pewno spodoba się młodszym czytelnikom! Mama Mu występuje już w kilku tomikach na naszych bibliotecznych półkach, ale tym razem pojawia się w wersji komiksowej. Sfera graficzna należy do Nordqvista, co samo w sobie podnosi jej zalety na bardzo wysoki poziom. Dialogi w dymkach nie są przeładowane, do tego dość duże i wyraźne, pisane dużymi literami. Wszystko to sprawia, że książeczka „sama się czyta”. Każdy nawet niewprawny czytelnik da sobie radę. Tym bardziej, że historyjki lekkie i zabawne. Moja ulubiona to „Sto szczeniaków”. A Wasza?

Justyna Jarek