Konie
Maria Kulisa, Jarosław Łuszczyński, Magdalena Pieszka

Opis wydawcy:
Konie od niepamiętnych czasów towarzyszą człowiekowi w codziennym życiu. Początkowo wykorzystywano je przede wszystkim jako niezawodną siłę roboczą z czasem stały się one nieodłącznym towarzyszem ludzi, podbijającym wraz nimi nowe ziemie i kontynenty. Niniejsza książka przeznaczona jest zarówno dla wytrawnych znawców tych niezwykłych zwierząt, jak i osób dopiero rozpoczynających swą jeździecką przygodę. Odnajdą one w naszej publikacji przystępnie napisane teksty omawiające podstawowe zagadnienia, dotyczące pochodzenia, chowu, pielęgnacji czy szkolenia koni, jak również zestawienie najbardziej znanych ras. Wielu uważa konie za najpiękniejsze stworzenia żyjące na ziemi, czego potwierdzeniem może być ponad 120 kolorowych fotografii przedstawionych w albumie.

Konie – symbole nieposkromionej wolności
Praca zbiorowa
Opis wydawcy:
W albumie zgromadzono najładniejsze fotografie koni w naturalnych warunkach, w każdej porze roku, o świcie i o zmierzchu dnia, ich pierwsze kroki na łące, zabawy, naukę, walkę o przywództwo w stadzie, ujęcia wtedy, kiedy skubią trawę, odpoczywają i kiedy galopują z rozwianą grzywą. Zdjęcia uzupełnione są informacją, z jakiej rasy konie pochodzą oraz krótkimi komentarzami autorki zdjęć.

Kilka słów od bibliotekarki:
Tym razem pragnę zarekomendować dwie książki, które właśnie otrzymaliśmy w darze od babci jednej z naszych uczennic. Ponieważ wiem, że mamy w szkole grono pasjonatów tych zwierząt, cieszy mnie bardzo, że mogę uzupełnić tę półkę w bibliotecznym regale (tak, tak, mamy specjalną półkę „Konie i koniki”, tylko na książki o koniach!). W obu książkach znajdziecie mnóstwo przepięknych zdjęć, ale album „Konie – symbole…” skrywa prawdziwe skarby. Druga z książek oprócz zdjęć zawiera wiele informacji na temat tych zwierząt, ich historii, budowy, hodowli oraz jeździectwa, a także przegląd ras. Jedynym mankamentem jest tutaj, według mnie, zbyt mały druk, który nie jest najwygodniejszy w czytaniu.
Obie książki czekają na czytelników w naszej szkolnej bibliotece, która wciąż jest czynna i serdecznie Was zaprasza. A ja skorzystam z okazji, żeby serdecznie podziękować pani Barbarze za wspaniały pakiet książek, które zasilą nasze zasoby.

Justyna Jarek