More Happy Than Not. Raczej szczęśliwy niż nie
Adam Silvera
Opis wydawcy:
W swojej rewelacyjnej debiutanckiej powieści stanowiącej połączenie Zakochanego bez pamięci z Innymi zasadami lata, Adam Silvera zachwyca
i porusza do łez.
Po samobójstwie ojca szesnastoletni Aaron Soto nie może się pozbierać
i znaleźć szczęścia. Dzięki pomocy swojej dziewczyny Genevieve i zapracowanej matki powoli wraca do siebie. Jednak smutek i blizna na nadgarstku nie dają mu zapomnieć o przeszłości. Kiedy Genevieve wyjeżdża na kilka tygodni, Aaron spędza ten czas z nowym znajomym. Thomas ma projektor filmowy i nie przejmuje się tym, że Aaron kocha książki fantasy. Jednak ich szczęście nie wszystkim się podoba. Nie mogąc zerwać z Thomasem Aaron zwraca się o pomoc do Instytutu Leteo, chociaż oznacza to, że zapomni, kim naprawdę jest.

Kilka słów od bibliotekarki:
Bardzo dobrze napisana książka dla młodzieży. Ale nie czyta jej się łatwo i przyjemnie. Nie ze względu na język – ten jest zrozumiały dla każdego nastolatka. Inaczej z emocjami. Główny bohater będący jednocześnie narratorem mówi prosto i szczerze. Czasem szczerze aż do bólu. Daje radę w slumsach, gdzie mieszka, daje radę w trudnym środowisku, które go otacza, oswoił świat wokół siebie. Ale czy da radę ze swoimi uczuciami?
I – jak to jest – rozpocząć swoje życie w miejscu, gdzie się zatrzymał, z nową, niezapisaną kartą pamięci? Czy podąży w tym samym kierunku? A może stanie się kimś zupełnie innym? No i wreszcie – czy będzie szczęśliwy?

Justyna Jarek