An Elephant & Piggie Book
Mo Willems

Fragment recenzji z Lubimy Czytać:
Humor to podstawa w książkach dla dzieci. A już najlepiej humor z elementami zaskoczenia, kiedy maluchowi cały czas wydaje się, że tym razem na pewno wie, co się w historii wydarzy i… po raz kolejny dał się wyprowadzić w pole autorowi. Jeśli narracja poprowadzona jest w odpowiedni sposób, nie rodzi to frustracji, ale powoduje salwy śmiechu.[…]

Kilka słów od bibliotekarki:
Powyższy cytat dotyczy polskiego przekładu serii książek, które ukazały się u nas pod tytułem „Słoń Leon i świnka Malinka”. Ja proponuję oryginalną, angielską wersję książeczek, które mogą być wyzwaniem dla wszystkich rozpoczynających naukę języka angielskiego. Teksty są proste a historyjki naprawdę niezłe, do tego okraszone kapitalnymi rysunkami! Osobiście uwielbiam nieco nadpobudliwą świnkę. Polecam gorąco wszystkie 4 książeczki! Myślę, że dla tych, którzy dopiero uczą się języka, samodzielne przeczytanie którejkolwiek z nich będzie dodatkową satysfakcją. W końcu, iluż z nas może powiedzieć o sobie : „ – czytałem to w oryginale”.

Justyna Jarek