Nowe przygody skarpetek (jeszcze bardziej niesamowite)
Justyna Bednarek, ilustracje: Daniel de Latour

Opis wydawcy:
Druga część skarpetkowej sagi! W magicznym świecie Justyny Bednarek i Daniela de Latoura znów czmychamy na wolność przez dziurę pod pralką. W poszukiwaniu przygód: lecimy w kosmos, pocieszamy samotnego psa, ratujemy chomika, dogadujemy się z robotem, a nawet zamieniamy się w ducha. Świat wyobraźni nie zna granic. Wystarczy ruszyć w drogę.

Kilka słów od bibliotekarki:
„Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych) ” Justyny Bednarek szybko podbiły serca czytelników – i to nie tylko tych najmłodszych. Książka została obsypana nagrodami i znalazła się w spisie lektur dla klas młodszych. Z mojego doświadczenia mogę powiedzieć, że jest właściwie najlepiej przyjmowaną przez czytelników lekturą. Do tego stopnia, że wiele osób dopytuje się o dalsze części. I oto jest – na Wasze życzenie nasza szkolna biblioteka może się pochwalić następnym tomem przygód rezolutnych skarpetek. Na scenie pojawiają się nowe skarpety aby przeżyć nowe przygody. Książka lekka i przyjemna, czyta się łatwo i szybko. Do tego mnóstwo ilustracji spod ręki świetnego de Latoura! Mnie najbardziej spodobała się opowieść o skarpetce, która pocieszała psa – ale to oczywiście jedynie moje, jak najbardziej subiektywne zdanie. Na koniec cytat z opowiadania o nuuudzącej się młodzieży:
„Bo jak się znajdzie jedną rzecz, którą się lubi najbardziej na świecie, to i inne sprawiają znacznie większą przyjemność.”

Justyna Jarek