Księga straszliwej niegrzeczności
Ian Whybrow

Opis wydawcy:
Wznowienie wydanej w latach 90. bardzo popularnej serii o przygodach dzielnego Wilczusia, która podbiła serca dzieci i dorosłych na całym świecie. Książkę tworzą zabawne ilustracje Tony Rossa i świetne autorskie tłumaczenie wybitnego poety Ernesta Brylla.

Pierwsza część – Księga straszliwej niegrzeczności – to opowieści o dorastaniu Wilczusia, który stał się nowym bohaterem literatury dziecięcej na miarę Kubusia Puchatka czy Misia Paddingtona. Wilczuś zostaje wysłany przez rodziców do Szkoły Złości i Chytrości, aby stać się prawdziwym złym wilkiem. Zanim trafi do szkoły Stryjca-Złyjca i pozna dziewięć wilczych przykazań-dokazań, musi odbyć długą, samotną i niebezpieczną wędrówkę. Swoje przygody Wilczuś opisuje w listach do Mamy i Taty.
Kilka słów od bibliotekarki:
Zdecydowanie jest to przebój literatury dziecięcej. Czytałam na głos różnym dzieciom, w różnych okolicznościach i zawsze, ale to zawsze było: „- Jeszcze trochę!!”. Myślę, że na sukces książki składa się kilka czynników. Na pewno ciekawa forma, czyli krótkie listy pisane przez Wilczusia. Pomysł, że rodzice uznali swego synka za… zbyt grzecznego (!). No i oczywiście przygody Wilczusia w szkole, która ma go nauczyć, jak być NIEGRZECZNYM!
PS. Nie chcę zdradzać treści książki, ale Drodzy Rodzice – nie obawiajcie się – Wasze dziecko nie zejdzie na złą drogę pod wpływem tej lektury! Co najwyżej będziecie się wszyscy dobrze bawić.

Justyna Jarek