Skunks i Borsuk

Amy Timberlake, il. Jon Klassen

Opis wydawcy:

Nikt nie chce mieszkać ze skunksami. Wiadomo dlaczego… Do tego ten akurat Skunks jest najgorszym możliwym towarzyszem dla Borsuka, cichego mineraloga i samotnika. Kiedy ekstrawertyczny i towarzyski Skunks zostaje jego współlokatorem, wszystko wywraca się do góry nogami. Czy ta dziwaczna i niedopasowana para ma szansę na spokojne życie i może nawet na… przyjaźń? I co z tym będzie miało wspólnego stado kur i gronostaj?

Skunks i Borsuk autorstwa laureatki Newbery Honor Amy Timberlake, zilustrowany przez genialnego ilustratora nagrodzonego Caldecott Medal to przepełniona humorem klasyczna historia pary przyjaciół, która nie mogłaby się bardziej różnić, którą chce się czytać i czytać na nowo – na głos i po cichu (za to głośno się śmiejąc).

„Zabawa ze słowami, skrzące się dowcipem dialogi – ta książka przekracza podziały wiekowe. Każdy, kto kiedykolwiek musiał z kimś dzielić przestrzeń życiową (z rodzeństwem, kolegami i koleżankami z klasy, z dorosłymi), odnajdzie w niej swoje doświadczenia. Przy lekturze uśmiechną się miłośnicy skał i kur i wszelkiej maści odmieńcy. Subtelne ilustracje Jona Klassena dodają ciepła temu i tak już przesympatycznemu tekstowi”.

– „The New York Times Book Review”

Kilka słów od  bibliotekarki:

Nowość od wydawnictwa Mamania to bardzo smakowity kąsek dla czytelników. Świetna narracja, kapitalne pomysły i postacie – mam nadzieję, że nie jest to ostatnia książka, która wyszła spod pióra Amy Timberlake. Ja już dodałam ją na półkę Moich Ulubionych. Ilustracje Klassena, oczywiście, świetne… choć zdecydowanie mogłoby być ich więcej! To chyba główna wada książki. Jest jeszcze walor poznawczy – któż po zamknięciu książki nie skusi się, aby posłuchać, jak właściwie brzmi hawajska piosenka  E Huli Makou…?!

Justyna Jarek