Organizatorem konkursu było Liceum Ogólnokształcące nr XIII we Wrocławiu.
Konkurs był adresowany do uczniów wrocławskich szkół podstawowych.
Konkurs językowy polegający na prezentacji idiomów lub przysłów języka angielskiego lub niemieckiego w formie ilustracji, komiksu lub mini – scenki video/etiudy filmowej.
Celem konkursu było rozbudzanie zainteresowań lingwistycznych uczniów, pokazywanie różnorodności narzędzi językowych do opisywania rzeczywistości oraz rozwijanie i prezentowanie uzdolnień poprzez twórczość plastyczno – artystyczną.
Oto prace naszych uczniów oraz ich sukcesy:
Julia Zając klasa IV a- idiom w języku angielskim „Chase rainbows” (praca plastyczna)
Julia Zając klasa IV a- idiom w języku niemieckim „Schwein haben” III miejsce w kategorii uczniów klas I-IV (praca plastyczna)
Mateusz Kot klasa VII b- idiom w języku niemieckim „Ganz Ohr sein” III miejsce w kategorii uczniów klas V-VIII (praca plastyczna)
Aleksandra Szwad klasa VIII b- idiom w języku angielskim „Bundle of nerves” Wyróżnienie w kategorii uczniów klas V-VIII (praca plastyczna)
Konrad Chowaniec klasa VI a- idiom w języku niemieckim „Lachen ist die besten Medizin” (animacja)
Dziękujemy za zaangażowanie wszystkim uczestnikom oraz gratulujemy sukcesów!

Justyna Gołąbkiewicz

Judyta Szumna