Bezdomny ptak
Gloria Whelan

Opis wydawcy:
Trzynastoletnia Koli, jak wiele dziewczynek w Indiach, zostaje wydana za mąż. Nikt nie spodziewa się, że chłopiec, na którego padł wybór jej rodziców, jest nieuleczalnie chory. I że wkrótce Koli włoży białe szaty wdowy, a jej życie całkowicie się odmieni…
Powieść jest laureatką National Book Award, jednej z najbardziej prestiżowych nagród literackich w Stanach Zjednoczonych.

„Wnikliwie, pięknie napisana, kulturowo pouczająca opowieść o uczuciach”.
(recenzja „Booklist”)

Kilka słów od bibliotekarki:
Może nie jest to arcydzieło literatury światowej, ale zdecydowanie polecam. Książkę czyta się lekko i szybko, napisana jest prostymi zdaniami. Odpowiednia zarówno dla starszego dziecka jak i dorosłego czytelnika. Historia wciąga niczym dobry film. I na pewno więcej się z niej dowiemy o tradycyjnych Indiach niż z nieciekawych opracowań!

Justyna Jarek