Pies i jego chłopiec
Eva Ibbotson
Opis wydawcy:
Hal marzy o psie. Jego zapracowani rodzice nie wyobrażają sobie zwierzęcia w swoim wypielęgnowanym eleganckim domu. W końcu obiecują mu psa na dziesiąte urodziny. Okazuje się jednak, że pies jest tylko na weekend – wypożyczony! Hal czuje się oszukany i nieszczęśliwy. Postanawia uciec do Dziadków – z psem z wypożyczalni. Pełna ciepła i humoru opowieść drogi o przyjaźni, odpowiedzialności i miłości do zwierząt (i ludzi).
Kilka słów od bibliotekarki:
Tym razem polecam świetną książkę dla wszystkich dzieci lubiących opowieści o przygodach… i kochających psy! W książce będziecie śledzić losy nie tylko kundelka, którego pokochał Hal, ale i kilku innych, bardzo rasowych psów. Spotkacie też kilku wspaniałych ludzi, oraz kilku zdecydowanie niemiłych. A wszystko opowiedziane zgrabnie i z pasją. Polecam!

Justyna Jarek