Siedem łóżek malutkiej popielicy

Susanna Isern, Marco Somá

Opis wydawcy:
Malutka Popielica każdej nocy zakrada się do domu któregoś z przyjaciół i wypróbowuje różne łóżka: pojemnik na marchew Królika, szufladę z krawatami Rudzika, poroże Jelenia, but Niedźwiedzia, etui na okulary Żółwia, zegar z kukułką Myszy, pozytywkę Wiewiórki. Pewnego dnia zmęczone jej zachowaniem zwierzęta postanawiają z nią porozmawiać. Proszą, żeby nie robiła zamieszania i trzymała się własnego legowiska. Nie wiedzą, że tak naprawdę malutka Popielica boi się spać sama i zrobi wszystko, żeby tylko mieć w nocy towarzystwo – zdesperowana nie zawaha się nawet przenocować w skarpecie złego Wilka. Co zrobią przyjaciele Popielicy, gdy się o tym dowiedzą? Czy mała wiercipięta już zawsze będzie sypiać poza domem?
Ciepła i przejmująca opowieść o potrzebie bezpieczeństwa i otaczania opieką słabszych. Idealna dla małych czytelników i czytelniczek, którzy nie chcą zrezygnować ze spania w nie swoich łóżkach.
Książka autorów innych uwielbianych przez dorosłych i dzieci tytułów kolekcji OQO – „Nie trzeba słów”, „Najlepsza zupa na świecie”, „Niedźwiedź – łowca motyli”.

Kilka słów od  bibliotekarki:
Żaden miłośnik pięknie wydanych książek nie przejdzie obok tej pozycji obojętnie. Urzekające ilustracje w wysmakowanych odcieniach  błękitu i brązu to największa zaleta tej książki. Twarda okładka,  przyjazna dla oka czcionka i format „w sam raz” – nie za duży i nie za mały – sprawiają, że świetnie się nadaje dla małego czytelnika. Sam pomysł  i tekst są również bardzo sympatyczne. Jeśli miałabym wystawić ocenę tej książce – bez wahania byłaby to „celująca”.

Justyna Jarek