Miło mi poinformować, że uczniowie z klasy 3a zostali objęci programem „Asy Internetu”, którego celem jest uczenie młodych ludzi bezpiecznego i odpowiedzialnego korzystania z Internetu w oparciu o podstawowe wartości takie jak: rozsądek, uważność, siła, życzliwość i odwaga.
Uczniowie poznali „Krainę Internetu” oraz jej głównych bohaterów: Askę i Aska. Wspólnie definiowaliśmy pojęcie cyfrowe technologie. Dzieci stworzyły własne awatary, z których powstała szkolna wystawa. Następnie zajęliśmy się wykonaniem profili prywatności. Etapem końcowym realizacji działu ROZSĄDEK była „Interlandia – Góra Uważności” –  gra multimedialna, której celem jest uwrażliwienie uczniów na bezpieczeństwo w sieci.
Przed nami jeszcze wiele ciekawych aktywności.
Zapraszam do obejrzenia fotorelacji z realizacji działań programu.

Paulina Guzera
Wychowawca klasy 3a