Fibi i jednorożec
Dana Simpson

Opis wydawcy:
Wesoła, mądra i zaskakująca historia o dziewczynce i jej jednorożcu. Fibi chodzi do czwartej klasy, nieźle się uczy i ma dużą wyobraźnię. Niestety, koleżanki uważają ją za dziwaczkę, a co gorsza, jej rodzice to prawdziwi nerdzi – i nawet się tym chwalą. Pewnego dnia Fibi spotyka w lesie prawdziwego jednorożca… ale rodzaju żeńskiego, co jest rzadkością! Nazywa się Marigold, włada potężnymi czarami, potrafi spełniać życzenia, jednak posiada też wadę: jest tak bardzo zakochana w sobie, że jeśli zobaczy swoje odbicie w lustrze, zapomina o całym świecie. Tak zaczynają się pełne humoru i inteligentnych przesłań przygody dziewczynki i jej nowej przyjaciółki z magicznego świata!
Dana Simpson zyskała światową sławę serią o Fibi, za którą otrzymała dwie ważne amerykańskie nagrody za twórczość dla dzieci. Jest także autorką cykli przeznaczonych przede wszystkim dla dorosłych czytelników: „Ozzy and Millie”, „I Drew This” i „Raine Dog”.

Parę słów od bibliotekarki:
Tym razem pierwsza propozycja z naszych najnowszych zakupów! Pachnąca drukarnią, świeżo wyjęta z pudła i rozpakowana z folii niczym świąteczny cukierek. Wiem, że lubicie komiksy, dlatego zaczynam właśnie od niego. Seria Fibi i jednorożec (tak, mamy więcej niż jeden tomik!) to jedna z bardziej udanych serii komiksowych, porównywana do „Calvina i Hobbesa” oraz „Fistaszków”. Przyznaję, że pierwszy tomik przeczytałam „na raz”. Sympatycznie sarkastyczny ton, lekkie i krótkie dialogi, niezła kreska. Nawet zaciekli przeciwnicy jednorożców skapitulują, poznając Merigold Niebiańskie Chrapy! Mnie już kupiła.

Justyna Jarek