Prezent dla Cebulki
Frida Nilsson, ilustracje Maria Nilsson Thore.

Opis wydawcy:
Wzruszająca opowieść w 25 rozdziałach do czytania w każdy grudniowy wieczór aż do Bożego Narodzenia, ale też o każdej innej porze roku!
Zbliża się Boże Narodzenie. Cebulka ma dwa marzenia: dostać pod choinkę rower i tatę. Mama mówi, że rower jest za drogi, i prosi Cebulkę, by wymyślił sobie jakiś inny prezent. Nie wygląda też na to, żeby mama chciała odszukać tatę Cebulki w dalekim Sztokholmie. Cebulka bierze sprawy w swoje ręce – tylko jak daleko można się posunąć, by zdobyć to, czego się pragnie?
Frida Nilsson znana jest z książki Moja mama Gorylica, a Maria Nilsson Thore z ilustracji do książek Dziwne zwierzęta, Inna podróż oraz Sens życia.

Kilka słów od bibliotekarki:
Wspaniała, świetna książka do czytania pod choinką, w łóżku czy na dywanie. Nie jest to jedna z tych przesłodzonych, z paskudnym manieryzmem napisanych książeczek „świątecznych”. Znajdziecie tu motywy zarówno całkiem zwykłe jak zupełnie nieoczywiste (jak choćby kapitalny „kurzy” epizod). Historia jednocześnie prosta i oryginalna. Można się wciągnąć, można się wzruszyć. Do tego świetnie zilustrowana i pięknie wydana – ręce same się po nią wyciągają! Zapraszam do szkolnej biblioteki, a jeśli ktoś już się zaszył pod kołdrą i za nic nie wyjdzie z domu – niech namówi bliskich na jeszcze jeden prezent…

Justyna Jarek